ІНТЕРАКТИВНЕ ПРОЕКТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПЕРЕХОДІВ

Проектування заданого технологічного переходу виконується при вже встановлених заздалегідь загальних параметрах деталі (включаючи інформацію про матеріал деталі) та заготовки, при призначеній операції та верстаті для її виконання. Параметри деталі зберігаються в дискових файлух Detal.txt та Zagotovk.txt, матеріалу деталі - в файлі Material.txt, шифр операції - в файлі Oper.txt, а характеристики верстата - в файлі Stanok.txt. При проектуванні переходу необхідно завершити формування інформаційної  моделі технологічної системи введенням відомостей про розміри (з вимогами точності до них), фізико-хімічний стан оброблюваної поверхні та про специфічні характеристики технологічної системи (інструмент і т.  і.  ). Наприклад, при проектуванні токарної обробки точінням (проект P_4110_1 як складова SAPR_2003 ), інформаційна модель переходу зберігає інформацію про:  матеріал деталі (група, до якої входить задана марка матеріалу, механічні характеристики і і.),  верстат, на якому виконується обробка,  код операції,  діаметр обробки разом з вимогами точності (поле допуску),  припуск, або діаметр заготовки, довжину поверхні, вимоги до шорсткості поверхні,  схему закріплення заготовки (3 – ри варіанти) та розмір "вильоту" із патрона, наявність чи відсутність корки на поверхні  заготовки (2 – а варіанти), про застосування чи не застосування змащувально-охолоджуючої рідини (2 – а варіанти), про конструкцію різця (8 - м варіантів), розміри перерізу його державки і і. (11– ть варіантів), матеріал ріжучої частини різця (для 8 – ми варіантів із 23 марок, об’єднаних в 29 груп) , радіус при вершині різця, товщину пластинки твердого сплаву та величини головного та допоміжного кута в плані. Всього враховується 18 – ть реквізитів. Шість із них мають альтернативні варіанти (їх кількість подана вище). Таким чином загальна кількість альтернативних комбінацій складає 8448 варіантів.

Діалог введення розмірних реквізитів інформаційної моделі переходу має відбуватись мовою машинобудівного креслення ( мова “ЄСКД” ).

 
 

На основі реквізитів інформаційної моделі переходу мають бути  визначені раціональні режими обробки, визначені часові характеристики обробки та сформовані відповідні технологічні записи в документації.  До дискового файлу  TEXT.txt мають  бути добавлені:  рядок з індексом  О ,  що зберігає опис дії переходу з вимогами точності та шорсткості, рядок з індексом  Т,  що  зберігає інформацію про ріжучий інструмент, рядок( рядки) з індексом  Р, з розрахунковими параметрами та режимами обробки та  рядок  з  індексом   Е  з часовими характеристиками процесу обробки.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить